Om te solliciteren op deze stage, moet je met je HvA-emailadres een account aanmaken.

account aanmaken

Bedrijfsinformatie

Digitect
Titaniumweg 141
Alphen aan de Rijn
T
ICT

Licenties, locking, model version control EC-API-Design


Doel van de opdracht: Het verbeteren van de multi user experience en version control van EC-API-Design. Ook onderzoek naar een mechanisme om zowel SaaS als on-prem een license model te kunnen implementer

Licentie management, locking, model version control EC-API-Design


Stage of Afstudeeropdracht (afhankelijk van de scope), Studierichting: SD (Software Development) / SE (Software Engineering)


Digitect is een toonaangevend bedrijf, gespecialiseerd in data-, integratie- en informatievoorziening platformen bij toonaangevende klanten. Digitect bouwt en levert slimme diensten en oplossingen die het beheren van Meta Data binnen organisaties van klanten vereenvoudigen. Digitect houdt kantoor in Zaandam en Alphen A/d Rijn en er wordt 50/50 thuis gewerkt.


Deze opdracht maakt deel uit van een programma waarbij een bestaande software oplossing van Digitect voor het modelleren van Meta Data wordt omgebouwd naar een platform met toegevoegde functionaliteit. Er is besloten (middels een andere afstudeeropdracht) als IDE Eclipse Theia te gaan gebruiken voor zowel het platform als een standalone product genaamd EC-API-Design. Digitect als Software leverancier werkt aan een platform ten behoeve van het genereren van API contracten vanuit functioneel Meta Data perspectief. Dit platform genaamd EC-API-Design heeft een gelaagde structuur. EC-API-Design modelleert Data Modellen op verschillende lagen. Relationeel Datamodel, Hiërarchisch Transactie Model, Hiërarchisch Message Model, Functioneel API Contract model. Aan deze modellen kunnen door meerdere ontwerpers (data en enterprise architecten, software developers, citizen developers) tegelijk worden gewerkt. Hierdoor ontstaan de volgende uitdagingen: Hoe ga je om met object locking? Hoe ga je om met version control in de Modellen? Hoe sla je de modellen op zodanig dat er version management op de objecten kan plaats vinden.


Doel van de opdracht: Het verbeteren van de multi user experience en version control van EC-API-Design. Ook onderzoek naar een mechanisme om zowel SaaS als on-prem een license model te kunnen implementeren


Competenties (must have):
•    Kennis van version control (zowel binnen software -object locking als met source safe bijvoorbeeld GIT)
•    kennis van Javascript, TypeScript en programmeren
•    UX experience

Competetnties (nice to have)
•    Eclipse Theia, VS-Code
•    Cloud storage (S3, cassandra etc)
•    web technologie (html, API, JSON RPC, Websocket)
•    kennis van testen (test methodologie)
•    kennis CI/CD
•    modelleren
•    Kennis van Licentie modellen


Je doet bij ons tijdens je opdracht diverse competenties op. Om de dagelijkse problematiek van Digitect te begrijpen, biedt Digitect iedere student een aantal aanbevolen cursussen aan, over (Meta) Data Modellering, Integratie en API's. Hierbij wordt kennis gemaakt met het software product “EC-Design” van Digitect. Dit product modelleert de communicatie tussen systemen, die vervolgens met middleware producten zoals Tibco en Mulesoft worden geïmplementeerd.


Begeleiding: Frans van Basten, oprichter van Digitect, heeft veel ervaring met software development, in het bijzonder de functionaliteiten van EC-Design. Frans heeft een Master in bestuurlijke informatica aan de Universiteit van Amsterdam, en heeft ervaring met het begeleiden van studenten op HBO niveau. Marcel Grauwen, partner bij Digitect, heeft een Master Informatica en Bedrijfskunde aan de Universiteit Twente en veel kennis van integratie en ICT in het algemeen en heeft als parttime docent aan het HBO gewerkt, daarbij enkele tientallen studenten begeleid bij afstuderen (HBO & WO).


Geschikt voor studenten
  • Software Engineering