Opdracht omschrijving
Het doel van deze projectopdracht is te onderzoeken welke detectiemiddelen/sensoren er zijn om de locatie van een drone in de stad, nauwkeurig te detecteren en bij voorkeur te identificeren. Deze informatie wordt centraal geregistreerd in onze database. De stage leidt tot een prototype van een een detectiesysteem voor meerdere merken drones. Het betreft zowel hardware als software.
Wat is de opdracht?
Één van de grote problemen met de veiligheid van drones is dat ze in aanvaring kunnen komen met een speelgoed-, een niet geregistreerde- of een niet legaal aangemelde drone. Om de veiligheid te vergroten willen we die allemaal detecteren. Het is belangrijk om real-time inzicht te krijgen van wat er vliegt. Dag en nacht.
Er moet onderzoek worden gedaan naar allerlei mogelijke sensoren en detectie strategieën, hun eigenschappen, nut voor dit doel en of ze eventueel gecombineerd kunnen worden.
Naast dit onderzoek zullen er één of meerdere devices ontwikkeld moeten worden waar de gekozen sensoren in zitten en die communiceren met een centrale database.
Mogelijke sensoren zijn:
-
normale camera of punt cloud van een camera
- laser
-
radar
-
lidar
-
RF
-
geluid
Een voorbeeld is een detectiesysteem van DJI genaamd “Aeroscope”.
Functie eisen
-
Flexibel kunnen denken
-
Affiniteit met IoT elektronica
- Affiniteit met Radio Frequency ontvangst
-
Affiniteit met ICT/Programmeren
Gevraagde/te ontwikkelen kennis:
-
SDR radio
- IOT <-> database
-
ESP32
Meer informatie op HoldingTheDrones.nl en dronestages.nl